Яковець. Наша реальність: вкрав – зловили – відпустили.

  • 9 Лютого 2021
  • 677
  • 0 |

Сьогодні наші читачі можуть познайомитися з діяльністю «горе лісівника» з Буковини Віктора Яковця.

Чому «горе»? та чому саме про нього? Постараємося Вам розказати, але все по черзі.

Пан Віктор Олександрович Яковець народився 17.02.1969 року в с. Шилівці Хотинського району Чернівецької області. Здобув повну вищу освіту в Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за спеціальністю “Екологія та охорона навколишнього середовища. У 2016 році закінчив Національний лісотехнічний університет України, де здобув спеціальність “Лісове господарство”. C:\Чернівці\реєстрація\2020\ЧОУЛМГ\IMG-d1bba57cfc98b2fdba92e42c8ae7ab5e-V.jpg

В подальшому розпочалася його трудова діяльність, злети та падіння, а саме, лісник лісокомбінату, лісоруб, лісничий, начальник лісопункту, начальник цеху, заступник директора.

В 2016 році для Віктора наступає момент слави – він правдами чи не правдами виграє сумнівний конкурс на головного лісничого Буковини.

І тут розпочалося….. Віктор Олександрович стає першим кандидатом на сміттєву люстрацію. Основною версією було членство Яковця у «Партії регіонів», але всі більш менш адекватні люди Буковини розуміли істину причини – лобіювання інтересів та призначення на посаду від набравшого на той момент оберти народного депутата Максима Бурбака. Останній до речі також відомий своєю любов’ю до лісів та захисту довкілля. (Про що є немало статей на теренах всесвітньої павутини). Але сьогодні не про нього!!!

Справа про призначення набрала великого суспільного резонансу та Вітю Яковця вирішили сховати в Хотинському лісгоспі, а якщо бути точним то в Державному підприємстві «Хотинське лісове господарство». Як Ви всі зрозуміли Віктор Яковець, впевнені, що заслужено, через деякий час стає директором вказаного підприємства та починає, як він сам казав «рулити». Нарулив Вітюша так, що ліси Хотинщини стогнуть до цього часу. Зате не стогне Яковець В.О., хіба що від радості. А радіти справді є чому!!!

За короткий термін Віктор випадковим чином обзавівся 10 земельними ділянками загальною площею до 10 ГА (оформивши їх як вподобається на своїх родичів). Придбав позашляховик вартістю 20000 доларів, діти за кордоном, побудував не дім, а замок. Короче Вітя «рулить».

За цей час Яковець підтримує свої корупційні зв’язки, а тим паче їх примножує. Хто ж не хоче на охоту сходити, машинку лісу безкоштовно взяти, чи ще якісь послуги отримати?! Час іде… Апетит у Віктора росте… І стало пану Яковцю трохи тісно на Хотинщині. Гроші, зв’язки і амбіції роблять свої діло. Почав Яковець «ричаги» включати. Тай навключав їх, аж у Закарпатську область. Заручившись підтримкою посадових осіб Закарпатської ОДА (прізвищ називати не буду так як інформація не до кінця перевірена) Вітя «рішає», щоб стати головним лісівником Закарпаття.

Благо в нашій Державі, ще не все втрачено і діяння Яковця В.О. не залишилися безнаказаними, а потрапили під пильне око правоохоронних органів. І почали Яковця, як то кажуть «вести». А той особливо нічого і не приховував. Треба дуб – на дуб, треба бук – на бук, треба з документами, зробимо з документами, треба без – зробимо без! Місцевий царьок з багатьма покровителями.

23 вересня 2020 року наказом «випадкового» голови Державного агентства лісових ресурсів України Василя Кузьовича було призначено Яковця Віктора Олександровича як директора Закарпатського обласного управління лісового господарства.

Подія була прирівняна до параду планет!!! Про це знав кожний пересічний громадянин Хотина, тай чуть не всієї області. Яковець їде на Закарпаття, має «рулити» там.

І тут стається неминуче. Віктора Яковця правоохоронці затримують під час отримання хабара. Нічого дивного, скажете Ви любі читачі, але ж ні. Цинізм, відчуття безкараності та жадібність Яковця Віті вражає. Співробітники правоохоронних органів затримали останнього в Івано – Франківську, по дорозі на сонячне Закарпаття. Саме там Віктор призначив зустріч підприємцю, який купляв деревини увага! В Хотинському лісогоспі. Тобто, будучи в Закарпатті Вітя Яковець продовжував «рулити» в Хотині! Наштовхує на думку, що в Хотині Віктор створив справжню злочинну сітку з своїх підлеглих, які просто тероризували підприємців. А грошики йшли наверх.

Але ми поступово переходимо до головного, не встиг я похвалити нашу правоохоронну систему, як тут нате, ось Вам.

Пояснюю: після затримання Яковця йому пред’явили обвинувачення за хабар, хотіли посадити за грати на період слідства, але Вітя вніс заставу (гроші має). Почався довгий процес проведення процесуальних дій, зокрема всілякі арешти, обшуки, допити і т.д. і т.п. Окрім цього за клопотанням слідчого Яковця В.О. було знято чи то відсторонено з головного лісівника Закарпаття. Народ полегшено видихнув, ситуація з лісами і так не найкраща.

Але тут в гру вступають покровителі, гроші, і вищі сили. В нашому випадку вищі сили це суд, а саме самий гуманний Апеляційний суд Хмельницької області. За рішенням судді вказаного суду Яковця Віктора Олександровича поновлюють на посаді начальника Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства. Яковець В.О. без жодних докорів сумління приїжає на Закарпаття, сідає у теплий кабінет та продовжує рулити! Як так скажете Ви? А як же затриманні на гарячому під час отримання хабаря, як же незакінчене слідство? Як же злочинна сітка організована Яковцем? А ці проблемні питання ми залишимо на розсуд та совість Феміди в лиці Хмельницького Апеляційного суду!

 

 

 

Петіченко Микола

,  журналіст

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

не обов'язково