Дирявий кордон – ціна зради

 • 6 Травня 2019
 • 10860
 • 0 |

Посадові особи причетні до організації і контролю корупційних схем на ділянці західного кордону.

 1. Генерал армії України  Назаренко Віктор Олександрович – радник Президента України, станом на 2016 рік – голова ДПСУ.
 2. Генерал армії України  Цигикал Петро Олександрович – голова ДПСУ, станом на 2016 рік – директор Департаменту оперативної діяльності ДПСУ. Права рука Назаренка В.О. в контролі за здійсненням протиправної діяльності та забезпеченні безперебійного надходження коштів до АДПСУ.
 3. Генерал-майор Криса Петро Степанович – начальник управління по роботі з іноземцями та адміністративного провадження АДПСУ, станом на 2016 рік – заступник директора ДОД ДПСУ. Основний контролер якості здійснення протиправних схем на кордоні по ділянці Західного та Південного регіональних управлінь. А з недавніх пір і на ділянці Сумського прикордонного загону, де служить його син капітан Криса Михайло Петрович на посаді начальника відділу внутрішньої безпеки Сумського прикордонного загону.
 4. Полковник Балагура Максим Віленінович – начальник 10-го мобільного прикордонного загону (м.Київ) – станом на 2016 рік – заступник начальника оперативно-розшукового відділу Чернівецького прикордонного загону. Основний посередник між представниками правоохоронних органів та протиправних елементів на території Чернівецької області у 2015-2016 роках. Збирач «данини» від протиправних елементів.
 5. Полковник Артамонов Юрій Борисович – начальник управління по боротьбі з тероризмом Департаменту оперативної діяльності ДПСУ. Станом на 2015-2016 роки – Заступник начальника Чернівецького прикордонного загону – начальник оперативно-розшукового відділу. «Шістка» генерал-майора Криса у питаннях контролю за протиправною діяльністю на кордоні.
 6. Полковник Лисак Павло Петрович – начальник кафедри прикордонного контролю Національної академії ДПСУ ім.Б.Хмельницького, у 2015-2016 роках – начальник Чернівецького прикордонного загону. Через повірених осіб здійснював впровадження протиправних схем, здійснював розстановку посадових осіб підрозділів охорони кордону. Організував стійкий канал переправлення нелегальних мігрантів з України до Румунії на ділянці ВПС«Герца» Чернівецького прикордонного загону.  Розподіляє отримані кошти між представниками правоохоронних органів (з кожного ящика цигарок 20 євро МВС, 20євро СБУ, 35 євро по вертикалі ДПСУ). Місце зустрічей з керівникамии протиправних угрупувань та правоохоронних органів ресторан «Білий дім» (с.Магала, Чернівецької області). Переміщення нелегальних мігрантів відбуваються без створення пунктів накопичення поблизу кордону, а прямо з Чернівців до місця порушення. В м.Чернівці нелегали прибувають самостійно. Сирійці з Одеси потягом або автобусом Одеса-Чернівці, Сомалійці та Афганці з Києва. Зустрічають призначені особи, контакти яких є у нелегалів. Контроль переходу та кількості осіб полковник Лисак П.П. здійснювавчерез своїх довірених осіб з числа контрактників та прапорщиків підрозділів охорони кордону, а також офіцерів відділів прикордонної служби типу«Р».(оперативно-розшукові підрозділи). За задумом полковника Лисак П.П. основна кількість начальників підрозділів охорони кордону не повинні бути обізнані у його схемах протиправної діяльності. Напрямки незаконної міграції на румунській ділянці Чернівецької області:
  • н.п.Аршиця – н.п. Галанешти (рум.)  796-800; 802-803 п\зн.
  • н.п.Корчівці – н.п.Фратауци-Ной (рум.) 804-809 п\зн.
  • н.п.Багринівка – н.п. Вікшани (рум.) 827 п\з.
  • н.п.Старий Вовчинець – Вікшани (рум.)829 п\зн. По залізничній колії
  • н.п.Новий Вовчинець – Банчешти (рум.) 832-834 п\зн.
  • н.п.Стерче – н.п.Сірет (рум.) 840-841 п\зн.
  • ППр«Порубне»-ППр «Сірет»842 п\зн.  увантажних автомобілях (фірми перевізники українські) на даний час напрямок втратив актуальність через негаразди з румунської сторони. З румунської сторони прикривав діяльність комісар Дяконеску Сільвіу.
  • н.п.Горбівці – н.п.Михайлени 846 п\з.
  • н.п.Нижні Синівці – н.п. Дерска 858 п\зн.
  • н.п.Куликівка – н.п.Хілішеу 868, 870-872 п\зн та через непрацюючий ППр Дяківці.
 7. Генерал-майор Єгоров Володимир Сергійович – начальник Західного регіонального управління ДПСУ. Приступив до виконання обов’язків у вересні 2015 року, одразу, з метою реалізації злочинних планів Назаренка В.О. змінив на посаді начальника Чернівецького прикордонного загону полковника Воробець В.І.,  який не йшов на злочинну співпрацю з полковником Лисаком П.П.  Єгоров сприяв полковнику Лисаку П.П. в реалізації потрібної кадрової політики з позиції регіонального управління. З метою підняття ціни за здійснення протиправної діяльності (контрабанда цигарок, нелегальна міграція, важкі наркотики) призначав тимчасових посадових осіб на складні ділянки кордону, ці посадові особи прижимали протиправних елементів і коли протиправні елементи погоджувалися на умови Єгорова – посадових осіб з ділянок під різними приводами прибирали.

Один з прикладів того, як злочинний синдикат перевертнів у погонах позбавляються від посадових осіб, які заважають їм незаконно збагачуватися стався у квітні 2016 року. Цей випадок сколихнув всю Чернівецьку область та на роки зруйнував взаємодію між правоохоронними органами Чернівецької області, однак відвів небажану увагу від членів синдикату.

Отже, в лютому 2016 року між персоналом Чернівецького прикордонного загону поширилася інформація з приводу зняття з посади начальника прикордонного загону полковника Лисака П.П. з причин наявності відносно нього у представників ГПУ беззаперечної інформації про діяльність в Чернівецькій області стійкого злочинного угрупування  з числа керівників правоохоронних органів: Чернівецького прикордонного загону, УМВС, УСБУ, Національної поліції.

В кінці лютого полковник Лисак П.П. терміново виїхав до м.Київ, де від свого куратора генерал-лейтенанта Серватюк В.М. дізнався, що ситуація серйозна і просто відкупитися не вийде, засвітилися його справи по нелегальній міграції, про яку Лисак П.П. нікому не доповідав, а працював на власну кишеню. Необхідно окрім великої суми коштів (за неофіційною інформацією близько 100 000 долларів) розіграти сценарій з розкриття злочинної групи в Чернівецькій області.

За реалізацію сценарію взявся  тоді ще полковник Криса П.П. під керівництвом генерал-майора Цигикал П.О., полковнику Лисаку П.П. був даний час в один тиждень для призначення осіб, яких підставлять за для його спасіння.

На початку березня 2016 року у м.Ворохта Івано-Франківської області відбулася негласна зустріч керівників правоохоронних органів Чернівецької області (точно відомо про присутність полковника Лисака П.П. та кримінального авторитета Загурського, який є людиною Народного депутата Бурбака М.Ю. На цій зустрічі Лисак П.П. призначив цапами-відбувайлами начальника ВПС «Черепківка» майора Цимбал О.П. та начальника ВПС «Сокиряни» капітана Халілова Р.З. Представник УСБУ запропонував майора Лазнюк В., а представник ГУНП майора поліції Полянського Т.

З метою фабрикування доказів був обраний заступник начальника ОРВ Чернівецького прикордонного загону підполковник Балагура Максим Віленінович, який під час зустрічей з капітаном Халіловим Р.З. та майором Цимбал О.П. здійснював провокацію на здійснення протиправних дій, та користуючись відносинами підлеглості з вказаними офіцерами визначав їм завдання збирати для нього кошти, погрожував переводами у віддалені регіони України. Здійснював відео та аудіофіксацію окремих розмов, спеціалісти монтували з них потрібні фрази. Розповсюджував інформацію про те, що його на посаду призначив особисто голова служби Назаренко В.О. із завданням організації безперервного та стабільного потоку грошей до Києва. З метою закріплення впливу на Цимбал О.П. та Халілова Р.З. офіцери оперативно-розшукового відділу та відділу прикордонної служби типу «Р» за вказівкою Балагури М.В. самостійно залишали сліди на контрольно-слідовій смузі, фотографували їх та подавали до всіх керівних органів охорони кордону.

Підполковник Балагура М.В. протягом жовтня-листопада 2016 року, за вказівкою полковника Криса П.С. здійснював відео та аудіозапис всіх спілкувань з керівниками структурних підрозділів Чернівецького прикордонного загону, з метою подальшого впливу на них, щоб при необхідності використати ці записи по ситуації, проти тих хто відмовиться працювати на умовах Балагури. Санкцій на ці записи не було, все планувалося підлаштувати пізніше, за необхідності за допомогою працівників військової прокуратури південного регіону (м.Одеса).

В результаті  їх спільних дій, за допомогою військової прокуратури південного регіону, було сфабриковано справу під кримінальне провадження №42015160690000048 від 18.09.2015 року (під дане провадження було підлаштовано всіх діючих осіб). З метою якісного фабрикування справи підполковник Балагура М.В. під час візиту до м.Одеса у квітні 2016 року, від імені п.Криси П.С. передав слідчому в особливо важливих справах військової прокуратури південного регіону підполковнику Фуштей Ігорю Миколайовичу хабар у розмірі 5000 долларів США

У квітні 2016 року начальник ВПС «Черепківка» майор Цимбал О.П. та начальника ВПС «Сокиряни» капітана Халілова Р.З. на підставі сфабрикованих дисциплінарних стягнень звільняють зі служби наказом начальника регіонального управління від 15.04.2016 року № 163 ос.

На наступний день 16.04.2016 року обом офіцерам офіційно оголосили підозру у вчиненні злочину за ч.3 ст.368 ККУ.

Полковник Лисак П.П. побоюючись що капітан Халілов Р.З.та майор Цимбал О.П. може багато розповісти про його злочинні схеми, розпочав справжнє «полювання». Не офіційно здійснювалося зовнішнє спостереження за Халіловим Р.З., Цимбал О.П. та їх родичами, місцями їх проживання. Одна година роботи була оцінена у 40 долларів США.

В кінці 2016 року, а саме в грудні, між полковником Лисак П.П. та майором Віталієм Онуляк  (заступник начальника сектору «К» Чернівецького УСБУ) виник спір відносно розподілу коштів здобутих від протиправної діяльності на Державному кордоні. Внаслідок суперечки майор Онуляк здійснив комплекс оперативних заходів внаслідок яких на отриманні хабаря був затриманий начальник відділення «Шепіт» відділу прикордонної служби «Селятин». В якості помсти полковник Лисак П.П. одразу своїм наказом перемістив капітана Альону Цмикал, з якою Онуляк перебував у дружніх відносинах, з відділу прикордонної служби «Порубне» на відділ «Сокиряни» у відрядження а через кілька тижнів за узгодженням з начальником Західного регіонального управління генералом-майором Єгоров В.С.  її було переміщено для подальшого проходження служби на ВПС «Дубровиця».

Побоюючись дій з боку представників СБУ полковник Лисак П.П. всі незаконно отримані кошти зберігав на зйомній квартирі своєї коханки Адамкової Ольги, яка на той час займала посаду начальника ВПС «Чернівці».

Після цього конфлікту полковник Лисак П.П. вимушений був просити свого покровителя генерал-лейтенанта Серватюка В.М. про переміщення за межі Західного регіонального управління. За неофіційною інформацією вирішення цього питання йому обійшлося у 35 000 долларів США.

Протиправні схеми Лисак П.П. реалізував у тісній взаємодії з такими особами з Чернівецької області:

 •  Саша Слон (Чернівці),
 •  Юрій Корпан (Вижниця),
 •  депутат міської ради Березовський Дмитро Дмитрович. (партія «Зелений Тризуб»)
 • кримінальний авторитет Агаларов
 • кримінальний авторитет Загурський

Негласним контролером протиправної діяльності наділянці Західного регіону виступає тоді ще полковник Криса Петро Степанович – заступник директора Департаменту оперативної діяльності. В Чернівецькій області, його знають як «сигаретний барон».

В грудні 2016-січні 2017 року на ділянці Чернівецького прикордонного загону працювала оперативна група від АДПСУ і Західного регіонального управління, на чолі з полковником Володимиром Хлівнюком. За період роботи вони мали перевірити надану НАБУ інформацію, натомість зібрали інформацію про скриті Лисаком П.П. схеми незаконного отримання коштів зізлочинної діяльності, приблизну суму коштів не заявлену ним на гору  і поїхали. Після їх від’їзду у січні 2017 року Лисак поїхав на Київ (АДПСУ), де з процентами відшкодував заявлену суму.

Разом з тим стало відомо, що на ділянці Чернівецької області діє стійкий канал переправки незаконних мігрантів організований полковником Лисак П.П. Переправку громадян Сирії здійснювали група людей під сприянням «Агаларова» їх доставляли за посвідками на постійне проживання на неіснуючі адреси в м.Київ, в м.Чернівці через свою людину в Міграційній службі робилися паспорта з переклеєними фото і переправляли за кордон через пункт пропуску «Порубне», через конкретних контролерів (один із них старшина Венгер А.А.) Доставку здійснював житель с.Тереблече, Глибоцького району, Чернівецької області  Крецу Вася (прізвисько «Банан»).

 Інші категорії нелегалів переправляли з с.Остриця Герцаївського району, через ділянку ВІПС «Куликівка». Де довірені люди Лисака П.П. з числа ДІПС забезпечували коридор (прізвище не встановлено).

Станом на травень 2019 року обстановка на теренах Чернівецької області жодним чином не покращилася. Контрабандна діяльність процвітає, однак нинішній начальник прикордонного загону полковник Вовк О.О. особливого впливу на процеси не має. Загальне керівництво схемами здійснює полковник Мелеогло С.О. – особистий протеже пана Цигикала П.О. Безперебійність потоків контрабанди забезпечують люди Народного депутата України Максима Бурбака. Так на ділянці ВПС «Селятин» в межах 680-690 прикордонних знаків 4-6 разів на тиждень незаконно переміщується по 80-100 ящиків цигарок за один раз. В момент переміщення ділянка блокується молодиками в спортивних костюмах з оточення кримінального авторитета Загурського. Прикордонники мають 60 євро заящик, на відділі «Селятин» залишається 10 євро, решта на Західне регіональне управління та Адміністрацію ДПСУ.

Такимчином слід зробити висновок, що в системі Державної прикордонної служби діє чітковиважений злочинний синдикат, який має підтримку вже колишнього Президента України Петра Порошенка. За кілька років систему вичистили від осіб, які незгідні зі злочинною політикою керівництва служби. Частина посадових осіб зламалася під системою і пливуть по течії.

Не вкладається в голові як посадові особи причетні дотакого свавілля можуть далі служити, збагачуватися та ще й отримувати престижні державні нагороди з рук Президента України.

Як може полковник Лисак Павло Петрович, який по «трупах» змостив собі кар’єру, навчати майбутніх офіцерів, які повинні в майбутньому забезпечувати національну безпеку. Чому численні заяви до правоохоронних органів відносно діяльності полковника Лисак П.П. подані до органів прокуратури, військової прокуратури, НАБУ та Національної поліції не отримали свого відображення в ЄРДР.

Як можуть тіньові бізнесмени Цигикал П.П.,  Криса П.С. та Єгоров В.С., які всю свою службу заробляли колосальні суми на контрабанді тютюну, спирту, наркотиків та незаконній міграції вирішували долі людей, які присвятили себе справі охорони Державного кордону

Важко  недооцінити ту шкоду для економіки України та Євросоюзу від переміщеної контрабанди та незаконних мігрантів до Європи, яку заподіяла діяльність злочинного синдикату перевертнів в погонах. До яких пір військова прокуратура на чолі з сумнозвісним паном Матіосом А.В. буде буде їх покривати та буде інструментом репресій в руках недолугих чиновників?

На даний час Державна прикордонна служба України доведена до критичного рівня, вона абсолютно недієздатна. Персонал всіх рівнів (сержанти, прапорщики та офіцери) масово звільняються, оскільки не відчувають жодних перспектив та соціального захисту, гідних умов служби та адекватного грошового забезпечення.  В очах суспільства прикордонник позиціонується як злочинець, хабарник, некваліфікований працівник, тому що від безвихідного становища приймати на службустали всіх підряд, без конкурсу і добору. Злочинців, наркоманів, психічно неврівноважених.

Державна прикордонна служба потребує повного перезавантаження, яке повинно початися з показових звільнень керівної ланки служби з притягненням до відповідальності кожному по заслузі.

Велика кількість кваліфікованих офіцерів-прикордонників, які постраждали від злочинної системи з сумом у серці спостерігають за тим що діється, але нас ніхто не чує. Нам погрожують, вчиняють напади, намагаються закрити рот та зв’язати руки, але ми готові в будь-який момент виступити проти злочинної системи, якщо народ України та новообраний Президент України надасть нам підтримку.

Петіченко Микола

,  журналіст

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

не обов'язково