2020 рік – нарешті хоч хтось почав трусити контрабандне гніздо…

 • 5 Лютого 2020
 • 1091
 • 1 |

На території області працюють детективи НАБУ (проведення обшуків по 7 адресах) в рамках КП 52017000000000802 від 17.11.17 року, за ознаками крим. правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 ККУ.

Обшуки проводять в МАПП «Порубне», МП « Чернівці», житловому приміщенні Поцелуйко Г.В., Черненко В.В., Ремарчука А.І., 2 адреси поки невідомі.

Зокрема, з матеріалів КП відомо, що відповідно да складу злочину, передбаченого ст. 364 ККУ, посадові особи Чернівецької митниці ДФС умисно, з метою отримання неправомірної вигоди для себе та інших фіз. та юр. осіб, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби спричинили тяжкі наслідки охоронюваним законом інтересам у вигляді ненадходження митних платежів до державного бюджету України.

Так, до складу злочину, передбаченого ст. 212 ККУ, встановлено, що група осіб Кушніра Ю.Р. та Єремійчука О.В. займалися підприємницькою діяльністю без належного створення юридичної особи та сплати зборів та податків.

Обшука у: Салагора, Жижияна, Гуцула, Нікулєску, Кушніра, Тофана

2020 рік – нарешті хоч хтось почав трусити контрабандне гніздо…
Петіченко Микола

,  журналіст

 1. «Заходиш і кажеш: пішли ви в баню»: які розмови оприлюднила САП з «плівок Мунтяна»
  «Заходиш і кажеш: пішли ви в баню»: які розмови оприлюднила САП з «плівок Мунтяна»

  Вищий антикорупційний суд відпустив голову Чернівецької облради Івана Мунтяна під заставу розміром понад 10 мільйонів гривень. Посадовця підозрюють в отриманні хабаря в 180 тисяч доларів.

  У середу, 12 лютого, в Києві розпочалося судове засідання у справі Мунтяна. Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури клопотали про арешт голови Чернівецької облради. Ухвалу щодо запобіжного заходу чиновнику зачитали наступного дня, йдеться у публікації газети “Молодий буковинець”.

  У вівторок, 18 лютого, ВАС розглядав питання щодо відсторонення Мунтяна від посади голови обласної ради на період судового процесу. Суддя ухвалив рішення не задовольняти клопотання прокурора щодо відсторонення.

  Нагадаємо, що четвертого лютого детективи САП і НАБУ вручили Мунтянові підозру в отриманні неправомірної вигоди розміром 180 тисяч доларів. За версією слідства, торік у липні голова облради висловив прохання підприємцеві з Чернівців Юрію Кушніру щодо надання посадовцеві хабаря розміром 400 тис доларів. За ці гроші Мунтян мав сприяти передачі Кушніру в оренду комплексу “Бальнеологічний санаторій “Брусниця”.

  “Я вже наїхав на них”

  Під час першого судового засідання у справі Мунтяна прокурор зачитав цілу низку документів та фрагментів із розмов Мунтяна із підозрюваним Кушніром, які, на думку слідства, є доказами того, що голова облради справді брав хабарі.

  Зокрема, із зачитаних прокурором матеріалів стало відомо, що напередодні обшуків удома в голови облради, Мунтян не надавав детективам НАБУ доступ до свого будинку в Чернівцях. Крім того він знищив ряд документів, які перебували в нього вдома шляхом механічного подрібнення, поміщення в унітаз і спускання в каналізацію.

  Окрім того, слідство вважає, що голова облради може впливати на свідків – зокрема підлеглих йому працівників Чернівецької облради, а також депутатів і іншого підозрюваного – Юрія Кушніра.

  Прокурори оприлюднили фрагмент розмови Мунтяна по телефону, в якій він звітував щодо того, що депутати облради не виявляють бажання підтримувати питання по “Брусниці”: “Не голосували нічо. Повернувся три рази. Четвертий – 33 голоси. 33 треба – 33 проголосували. Я вже наїхав на них. Так, це Фищук. Знов з цим, Шевчуком Іваном. Але потім я наїхав на них серйозно. Іван не проголосував якраз”.

  Окрім того, прокурори стверджують, що 15 жовтня Іван Мунтян повідомив Кушніру про намір надати депутату Любові Годнюк гроші й подарунки. Пряма мова: “Тому шо Годнючке маю той телефон купити, і шоб не було, я штуку даю”.

  Також слідство встановило, що 12 вересня, наступного дня після того, як на сайті облради з’явився проект рішення щодо “Брусниці”, депутат Годнюк на сесії облради внесла усну пропозицію щодо внесення до порядку денного питання, яке стосувалося надання в оренду цього санаторію.

  За інформацією слідства, Мунтян просив у Кушніра 200 тисяч доларів, які нібито мали передати іншим, невстановленим слідством особам, а також неправомірної вигоди – особисто для голови облради – у вигляді 20% від загальної суми інвестицій. За словами прокурора, це – один мільйон доларів, які Кушнір нібито мав вкласти у бальнеологічний санаторій “Брусниця” протягом п’яти років.

  “Але Кушнір відмовився надавати частину неправомірної вигоди, визначену у вигляді відсотків, зазначивши, що її загальний розмір занадто великий. Якщо він розраховував на передачу неправомірної вигоди у сумі лише 200 тисяч доларів. Проте Мунтян продовжував його далі переконувати у вигідності пропозиції”, – йдеться у матеріалах слідства, які зачитав прокурор на судовому засіданні.

  Водночас прокурор заявив, що загалом Мунтян отримав від Кушніра 180 тисяч доларів вісьмома частинами. Так, у період з 31 липня по 14 серпня посадовець начебто отримав три частини хабара на загальну суму 30 тисяч доларів. За версією слідства, 14 серпня 2019 року Мунтян одержав від Кушніра частину неправомірної вигоди в сумі 20 тисяч доларів. А в період з 14 серпня по 7 вересня підозрювані домовилися про передачу ще 20 тисяч доларів за забезпечення передачі “Брусниці” через довірених осіб – Мунтяна Артура Івановича (збоку підозрюваного Мунтяна) та Чебана Романа Маріновича (збоку Кушніра).

  Як зауважив прокурор, 7 вересня у ході зустрічі, яка відбулась поблизу ТРЦ DEPOt, син голови облради, депутат Чернівецької міськради Артур Мунтян отримав від Чебана надану йому Кушніром суму 20 тисяч доларів.

  15 жовтня Мунтян начебто прибув до кабінету Кушніра, в якого попросив ще про 50 тисяч доларів. Проте Кушнір заявив, що не погоджується із цією сумою. Тоді Кушнір сказав, що зможе надати тільки 20 тисяч доларів, а Мунтян просив збільшити суму до 30 тисяч, проте Кушнір йому відмовив.

  У судовому засіданні голова облради заперечив обвинувачення прокурора. Він заявив, що ці факти “перекручені”, і в правоохоронців недостатньо доказів та обгрунтувань для того, щоб звинувачувати його в хабарництві.

  “Однозначно хотів би заявити, що я є румун по національності. Можливо, десь у деяких висловлюваннях потрібно буде уточнювати ті чи інші слова”, – сказав він на початку свого виступу.

  Після кожного зачитаного прокурором діалогу Мунтян у судовому засіданні просив слово і пояснював власні репліки, задокументовані силовиками.

  Які розмови оприлюднила САП

  Мунтян: “Пільги під АТО? Що це значить 10% цих путьовок? Це лише плюс, ці пільги. Держава плотить за цих атошників. Держава плотить! Вони приходять. Ти просто не даєш за 234 одне місце. Де, наприклад, даєш за 230 – от тобі мінус. Віднімаєш і не платиш”.

  Прокурор пояснив, що таким чином голова облради переконував Кушніра в доцільності отримання “Брусниці” в оренду.

  Натомість голова облради у суді заявив, що слідство неправильно трактувало його слова.

  “Ви використовуєте стенограму, а ми надали вам відповідь, коли ви надали запит. І там чітко зазначено, що крім тих пільг, які дає держава, є пільга спеціально для атошників. Це зовсім інше. Можливо, ще раз кажу – я неправильно висловився через мій, іноді, мовний бар’єр”, – сказав Іван Мунтян у суді.
  Представники САП також звернули увагу на стенограму розмови Кушніра із ще одним фігурантом цієї справи – підприємцем Владиславом Бережнюком.

  Кушнір: Що ще, чекай. Мунтян ще дзвонив. Бо сказав, що сьогодні все нормально. Що завтра Глибоку доганяють. Я завтра з самого ранку буду цілий день, там прийшов до нього Шувальський. Він відслідкував.

  Бережнюк: Пацанчик?

  Кушнір: Ні, старий Шувальський.

  Бережнюк: А, старий.

  Кушнір: Старий. Значить, молодий сидить в інтернеті, відслідкував це. І приходить, і говорить: “Я буду тоже подаватися на…”. Бо в нього є ті дерев’яні доміки. Мунтян його здурив: “Зачєм тобі подавати?”. Вот там бере чоловік. Якщо бере, то дайте мені цей корпус, шо там є. Дайте мені той став, скважини, воду, і я не буду подаватись. А Мунтян каже: “Та тут із ним домовишся, все нормально. Да, давай, немає ніяких питань. Все тобі гарантую, бо там ще хотів Швед…

  У судовому засіданні Іван Мунтян відреагував і на цей фрагмент розмови:

  “Я не можу відповісти за Кушніра, з ким він спілкується. Для того, щоб зрозуміти, що він говорить, треба знати. Проведіть розслідування, запитайте цього Шувальського. Розмова записана. Коли йому відкрито запропонували брати участь у конкурсі. Тим більше, у мене мета була – щоб конкурс відбувся, щоб були ще якісь учасники. Те, що він має якісь розмови з кимось, і як він їх трактує – це тільки його слова. Я абсолютно не можу за нього відповісти”.

  Разом з тим, прокурори продемонстрували фрагмент розмови Мунтяна, під час якої голова облради нібито консультує Кушніра, як правильно брати участь у конкурсі, за підсумками якого переможцем нібито має стати фірма бізнесмена.

  “Я тобі кажу – ти заходиш, кажеш: пішли ви в баню, якщо є конкурс, я беру. Всі конкурсні пропозиції буду міняти під вас”.

  “Ми в понеділок збираємо конкурс, і ви зразу берете участь у конкурсі. Там дєло мєсяца, щоб ти знав”.

  За версією слідства, про домовленості Кушніра і Мунтяна щодо хабарів знав також начальник митного посту “Чернівці” Чернівецької митниці ДФС Микола Нікулеску. В якості доказу представники САП оприлюднили також фрагмент розмови з Кушніром і митником.

  Кушнір: Я з тим туманом.

  Нікулеску: Шо він сказав?

  Кушнір: 400, Коля. Ну то вопшє, ну як? І кожен рік, Коля, 4 мільйони треба вложити.

  Хронологія справи

  16 жовтня 2019 року детективи НАБУ провели обшуки в кабінеті, а також удома в Івана Мунтяна. Під час обшуків у нього вилучають 2 тисячі доларів, документи, телефони. Пізніше суд скасовує арешт грошей, які детективи вилучили вдома у голови облради.

  4 лютого 2020 року співробітники НАБУ і САП повторно проводять слідчі дії в кабінеті у Мунтяна. Посадовцеві вручають підозру в отриманні хабаря.

  13 лютого 2020 року Вищий антикорупційний суд обрав Мунтянові запобіжний захід у вигляді внесення застави розміром понад 10 млн доларів.

  17 лютого 2020 року голова облради подав апеляцію на рішення суду про обрання запобіжного заходу. САП просить суд відсторонити Мунтяна від посади голови облради терміном на два місяці.

  18 лютого 2020 року ВАС відмовляється відсторонити Мунтяна від посади голови облради. Розгляд апеляційної скарги посадовця запланували на 20 лютого.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

не обов'язково