Історія про чергову боротьбу із корупцією
- 25 Грудня 2018
- 439
- 0 |
Історія про чергову боротьбу із корупцією: Кожного місяця Управління захисту економіки в Чернівецькій області на протязі декількох років звітує про шалену боротьбу із порушниками норм ЗУ «Про запобігання корупції». Якщо в загальному картина на сьогоднішній день представляє собою понад 150 протоколів про адміністративні правопорушення за ст. 172 КУпАП, то в 90 % випадках страждають сільські депутати, віддалених сіл області, які безоплатно, на громадських засадах здійснюють свою діяльність та на їхню біду являються найнижчою ланкою вказаною в даному законодавстві, нібито за несвоєчасне подання Декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме до 1-го квітня звітного року. Більше похвалитись шаленою боротьбою із корупцією УЗЕ в Чернівецькій області не можуть.
Беручи до уваги вказане, хочу добавити наступне:
На даний час працівники УЗЕ в Чернівецькій області являються єдиним органом (крім НАЗК), який уповноважений складати протоколи для притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності за порушення законодавства у сфері корупції (сума штрафу за таке правопорушення для сільських депутатів, які в загальному виживають за пенсію в сумі 1400-1700 гривень, становить 1300 гривень).
Однак, доводимо до відома начальника УЗЕ в Чернівецькій області, пану Тичині І.Г., що ваші підлеглі почуваючи себе безкарно самі допускають порушення в сфері даного законодавства.
Наприклад, старший оперуповноважений УЗЕ в Чернівецькій області, підполковник поліції Ватаман Ігор Іванович, у своїй декларації про доходи та майно за 2017 рік, зазначив що проживає (інше право користування)в житловому будинку по вул. Головній 8-Б с. Костичани Новоселицького району Чернівецької області, загальною площею в 58.7 кв. м., який нібито зареєстрований на його мати Ватаман Галину Григорівну, але насправді нереально повірити, що двоповерховий будинок може мати лише дану площу, також даний факт підтверджується і довідкою, яку нібито мати Ватамана І.І. (згідно відомостей бази перетину кордону на момент подачі документів Ватаман Г.Г. перебувала за кордоном) подала протягом 2017-2018 років для оформлення субсидій на комунальні послуги даний будинок має 129.4 кв.м.
Звісно ж Ватаман І.І. може сказати, що він там не проживав до цього (оскільки має зареєстровану на собі квартиру загальною площею в 72.4 кв. м. в м. Новоселиця, яка ще не здана в експлуатацію та взагалі там відсутні умови для проживання), або власник не надав відомості про площу будинку, якби не маленькій нюанс, в 2017 році останній отримав кредит у «Ощадбанку» під програму «Теплий дім» для заміни вікон в маминому будинку, про що зазначив в декларації.
Окрім цього, Ватаман І.І. на протязі декількох скликань являється депутатом Костичанівської сільської ради Новоселицького району, за період якого здійснюючи вплив на інших депутатів та шахрайськими діями отримав у власність декілька земельних ділянок та об’єкти нерухомості (автомийка, СТО), які переписав на своїх родичів та в подальшому оформляв право власності за даними об’єктами діючи від їхнього імені за підробленими дорученнями (на момент її видачі дані особи перебували за кордоном, де фактично перебувають по даний час).
А тепер мені цікаво стало, як керівництво Ватамана І.І. та інші контролюючі органи відносяться до того, що останній постійно відвідує сесії Костичанівської сільської ради, за рахунок робочого часу однак в подальшому в табелі обліку робочого часу отримує цифру «8» та за власні інтереси отримує грошові кошти чесних платників податків, до речі до якої не відноситься дружина Ватамана І.І., яка відчуваючи безкарність займається підприємницькою діяльністю (має власний салон краси, де використовує незареєстровану робочу силу та сама являється перукарем).
Як так шановний Іване Георгійовичу, Ви направили всі зусилля у цій важкій боротьбі з економічними правопорушеннями, але не помічаєте що твориться у вашому колективі, чи можливо Ватаман І.І. через свого начальника відділу Постолатій Радіона Валерійовича за дану свободу дій систематично заносить частку з поборів, які щомісячно отримує за невтручання у діяльність контрабандистів сигарет до сусідньої держави (10 євро за один короб незаконно переміщених сигарет), так і за «кришування» валютчиків на території Новоселицького та Герцаївського районів, вимагання данини у трудяг які виготовляють ковані вироби, незаконну продаж підакцизних товарів та багато іншого.
Про зловживання Вата мана І.І. можна говорити дуже багато, оскільки останній за період служби в органах заробив десяток кримінально караних правопорушень, але користуючись службовим становищем уникає дану відповідальність.
Ось так з злочинами в бюджетній сфері бореться Іван Георгійович зі своїми підлеглими, в основному направлені на власне збагачення.